Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

 

Historia tego wydarzenia w branży warsztatowej przypomina toczącą się lawinę. Pierwsze dwie edycje Mistrzostw odbyły się w czasie lokalnych targów motoryzacyjnych we Wrocławiu z takim powodzeniem, że organizatorzy - firma V8 Team i ich główny partner, ExxonMobil - otrzymali zaproszenie od Międzynarodowych Targów Poznańskich i w 2014 roku po raz pierwszy Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników towarzyszyły Targom Techniki Motoryzacyjnej i Motor Show w Poznaniu. 

 

 

Rok później za organizację konkurencji Mistrzostw odpowiadali już trenerzy Akademii Praktycznych Umiejętności. W 2016 roku Mistrzostwa trwały dwa dni. Najpierw o tytuł Najlepszych Młodych Mechaników rywalizowały dwuosobowe zespoły uczniów szkół samochodowych wyłonione w internetowych eliminacjach, do których stanęli reprezentacji ponad 500 szkół.

 

 

Później najlepsi z gości targów mogli się zmierzyć ze sobą i zdobyć tytuł Najlepszego Mechanika TTM. Dla obu grup konkurencje opracowali i nad ich przebiegiem czuwali trenerzy Akademii Praktycznych Umiejętności, przy współpracy z firmami ExxonMobil, Hyundai Motors Polska, Autos i Neo-Tools.

 

 

Za udostępnienie relacji z tych wydarzeń Akademia dziękuje portalowi Motofaktor.pl.

 

Zobacz też relacje z poprzedniej edycji Mistrzostw Mechaników: